Stomatologia

smileOferujemy Państwu  kompleksową opiekę stomatologiczną, przy współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami, opartą na najwyższych standardach  oraz bezpiecznych i zaawansowanych procedurach medycznych w dziedzinie implantologii, chirurgii, endodoncji, protetyki, pedodoncji, profilaktyki i stomatologii zachowawczej.

Implantologia

 Jest to aktualnie najnowocześniejsza dziedzina stomatologii, zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych.   Implant dentystyczny jest niewielką śrubką umieszczaną w kości szczęki, spełniającą funkcję korzenia sztucznego zęba.

Łącznik implantu jest mocowany do jego górnej części tworząc w ten sposób miejsce zakotwiczenia dla korony, mostu, czy też protezy. Wykonany z tytanu, który jest metalem biokompatybilnym, czyli bardzo dobrze tolerowanym przez organizm człowieka i nie wywołującym reakcji alergicznych, ale istnieją również implanty ceramiczne np. cyrkonowe. Po umieszczeniu implantu w kości dochodzi do procesu osseointegracji, czyli zrostu żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu, w efekcie następuje zintegrowanie się wszczepu z kością, tworząc stabilny fundament pod przyszłą odbudowę protetyczną w postaci koron, mostów, czy ruchomych protez.

Integracja powierzchni wszczepu z kością jest procesem ciągłym i polega na ustawicznej resorpcji i absorpcji tkanki kostnej. Na utrzymanie równowagi między tymi procesami mają wpływ siły biomechaniczne powstające w wyniku pracy protezy.

Od wielu lat trwają prace badawcze nad ulepszeniem powierzchni tytanowej implantu. Obecnie powierzchnia ta jest szorstka, specjalnie wytrawiona, aby stymulować wzrost kości i przyspieszać gojenie, co pozwala nam na znaczne skrócenie czasu leczenia.

Chirurgia stomatologiczna

 Leczenie operacyjne jamy ustnej i okolic przyległych. Szereg zabiegów  chirurgicznych przygotowuje i poprawia efekty leczenia protetycznego i ortodontycznego.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej należą:

 • ekstrakcje (również zębów zatrzymanych, niewyrżniętych)
 • ekstrakcje zębów mądrości
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku
 • leczenie ropni oraz przetok ustno- twarzowych
 • resekcje wierzchołka korzenia, hemisekcje
 • zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, brodawczaków i innych zmian błony śluzowej
 • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego
 • podcinanie wędzidełek warg oraz języka
 • zabiegi na zatoce szczękowej
 • zabiegi z zakresu implanto – protetyki stomatologicznej
 • zabiegi z zastosowaniem tzw. podsypek kostnych, preparatów kościotwórczych

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. 

Endodoncja

Rozpoznawanie i leczenie chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych (otaczających). Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe.

W nowoczesnej endodoncji do leczenia wykorzystuje się urządzenia służące do opracowania kanałów. Endometry- służące do dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego oraz urządzenie Termafil- służące do wypełnienia kanałów zębowych za pomocą gorącej gutaperki – substancja pochodzenia naturalnego, pozyskiwana i wykorzystywana w podobny sposób jak kauczuk naturalny, z tą różnicą, że gutaperka w normalnych warunkach jest tworzywem nieelastycznym.

Specjaliści endodonci zalecają leczenie kanałowe przy:

 • bardzo głębokich ubytkach próchniczych
 • martwicy miazgi
 • po złamaniu lub zwichnięciu zęba
 • ze wskazań protetycznych- przed wykonaniem koron, mostów lub wkładów korzeniowych

Protetyka

Poprawianie oraz odtwarzanie prawidłowego, dobrze funkcjonującego układu zębowego. Oferujemy bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania takie jak: korony; mosty porcelanowe; protezy szkieletowe; protezy bezklamrowe mocowane na zatrzaskach, zasuwach, zamkach; licówki pełnoceramiczne, protezy całkowite z estetycznymi zębami porcelanowymi- doskonale imitującymi zęby naturalne.

Stomatologia zachowawcza

Profilaktyka próchnicy zębów oraz leczenie już powstałych ubytków próchniczych.

Stomatologia kosmetyczna

 Wymiana nieestetycznych, przebarwionych i niekompletnych wypełnień w zębach – wybielaniem zębów, likwidacja przerw między poszczególnymi zębami, wyrównanie linii brzegowych (siecznych) zębów oraz zakładanie licówek, koron lub mostów porcelanowych po wcześniejszym oczyszczeniu zębów np. skalerem, pastami, piaskarką.